16 Aralık 2015 Çarşamba

Konu Dışı - e-kitap servisi meritokrasi

Şimdi sizinle gördüğüm ilk andan beri her arkadaşıma şiddetle tavsiye ettiğim, paylaşa paylaşa bitiremediğim bir ekşisözlük başlığından bahsedeceğim.

Özellikle e-kitap severleriniz, ya da maddiyat sebebiyle zorunlu olarak tercih edenleriniz için ilaç gibi geleceğinden eminim.

Buyrunuz:Başlıktaki adımları takip ettikten ve gereken programları kurduktan sonra, dilediğiniz gibi yüzlerce türkçe kitabı tercihen e-kitap okuyucunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa yorum ya da email şeklinde iletebilirsiniz; ya da başlıktaki yazarlara iletmek istediğiniz sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

Ortalama bir kitabın fiyatı 15-20 lira iken, bir kindle'ın fiyatı 250-300 tl arasında değişiyor. Kitap okusunun, basılı kitap okumanın ayrı bir zevki olduğuna katılıyorum ama en azından ders kitapları için bile kullanılsa müthiş bir kâr sağlıyor kitap e-reader'lar.

Tavsiyem ise okuyucunuza tüm kitapları aynı anda değil, okudukça atmanız. Bir sürü kitap olunca hangi birini okuyacağını şaşırıyor insan.

An itibariyle sadece okul kütüphanemde bulamadığım, güncel Türkçe kitapları satın alıyorum. Yayınevlerinin çoğunda e-kitaplar zaman zaman makul ücretlere satılıyor Tabi basılı hali 15 tl olan kitabın e-kitap halini 13 tl'ye satan çakallar da yok değil.

Hem kağıt hem para tasarrufu için bir kez daha e-kitap'ları şiddetle tavsiye ediyorum.

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder